Plakat miru 2024

Likovni natečaj pod imenom Plakat miru (eng. Peace poster contest) je mednarodni natečaj v organizaciji Lions Clubs International, na katerem lahko sodelujejo otroci v starostni skupini od enajstega do vključno trinajstega leta. Natečaj na mednarodni ravni poteka že več kot tri desetletja, njegov namen pa je spodbujanje otrok k razmišljanju in zavedanju o pomembnosti miru, strpnosti in medsebojnega razumevanja.

Cilj natečaja je, da otroci svoje razmišljanje o miru individualno, oziroma s pomočjo mentorja, predstavijo kot likovna dela.
Letošnji mednarodni natečaj nosi naslov: UPAJMO SI SANJATI.

V tem projektu sodelujejo tudi mnogi slovenski Lions clubi, na našem koncu že vsa leta za to skrbi Lions Club Bled.

Na šoli smo pripravili razstavo letošnjih slik sodelujočih učencev in prireditev ob obisku predstavnikov Lions Cluba Bled. Izbrana slika, ki potuje naprej, je delo našega učenca Aneja Potočnika.